Vivat kanadské vládě

Situace v Kanadě není příliš podobná té v Belgii. Po Formuli 1 volá příliš malé množství lidí.

V Belgii chtěli návrat závodu Formule 1 do Spa Francorchamps snad všichni kromě několika poslanců parlamentu. V Kanadě se však snaha o rozpoutání bitvy o znovunavrácení montralského závodu do kalendáře F1 s tak drtivou podporou nesetkala a na samotné protesty přišli spíše jen zvědavci.

Kanadská vláda byla za svoji neústupnost ve věci zákazu výjimky tabákové reklamy dokonce i pochválena, nutno však podotknout, že ne z kanadského území.

„Stávající pravidla Formule 1 jsou přizpůsobena tomu, aby se do tohoto sportu neustále valily špinavé peníze tabákových baronů,“ prohlásil Deborah Arnott, ředitel ASH, což je sdružení proti kouření, jež působí ve Velké Británii.

„Reklama tohoto druhu láká mladé lidi ke kouření, které končí v mnoha případech předčasným úmrtím. Zdá se, že Mezinárodní automobilová federace (FIA) nemůže už dělat více pro záchranu tabákového průmyslu,“ pokračoval Arnott.

„Aplaudujeme kanadské vládě za její postoj vůči nátlaku FIA a způsobu vydírání. Vyzýváme všechny země, zvláště ty, které jsou nuceny pořádat závody F1 s tím, že jen peníze z F1 pomohou jejich hospodářství, aby co nejdříve uzákonily zákaz tabákové reklamy. Je v zájmu všech sportů, aby byly přerušeny jejich vazby na tabákové výrobce,“ zakončil své prohlášení ředitel sdružení ASH.

Britská média však ihned přispěchala s vysvětlením, že útoky ASH směřují špatným směrem. Zrušení závodu v Kanadě totiž nemá s FIA nic společného.

Samotná Mezinárodní automobilová federace se snažila o prosazení zákazu tabákové reklamy od roku 2006, ale po protestech týmů F1 byla nucena zákaz upravit na pouhé doporučení...

Doporučit článek

Diskuze:

Počet příspěvků: 0 Přidejte vlastní názor…

Další zprávy