První výsledky jsou již hmatatelné a pomohly v minulých měsících k větší konkurenceschopnosti britských ozbrojených sil. Začátek spolupráce se datuje přibližně rok zpět, kdy se začal zajímat generálmajor britského letectva Richard Folkes o způsob tankování monopostů při závodě Grand Prix.
Zaujala ho totiž rychlost i jednoduchost tankovacího zařízení a hledal způsob, jak využít známé techniky F1 pro tankování helikoptér Apache přímo ve vzduchu, čímž by se zvýšil operační rádius strojů a nebyly by tak snadným cílem, jako při zdlouhavém tankování na zemi. Série návštěv a konzultací již přinesla první ovoce. Doba plnění vrtulníků se prozatím zkrátila o 50%.
Dalším oborem, ze kterého chce armáda čerpat jsou nehořlavé kombinézy mechaniků a především jejich nízká hmotnost a pohodlnost při výborných vlastnostech.
„Velmi bych chtěl poděkovat Maxi Mosleymu a všem zúčastněným z Formule 1 za jejich zájem a pomoc,“ prohlásil Geoff Hoon, ministr obrany.
Podobná spolupráce má jistě velký význam na podporu finančních dotací britského motorismu ze státních peněz, které bylo nedávno vládou oznámeno.
F1 pomáhá britské armádě
Člověk by čekal spíše obrácenou pomoc, nicméně britská armáda sleduje se zájmem materiály, technologie, postupy a tajemství F1.
Doporučit článek
Další zprávy
-
PROHLÁŠENÍ po kvalifikaci v Las Vegas: všichni se shodují, že v závodě bude možné vše
-
Kvalifikaci v Las Vegas provázely trosky - Williams a Pérez prožili další černý víkend, fantastický výkon Russella v čele
-
Třetí trénink v USA nevybočil z „normálu“ - poněkud humorný závěr nesebral Mercedesu prvenství
-
Druhý trénink v Las Vegas noční můrou pro Williams, v čele opět Hamilton