Žaloba pro Montreal F1

Massa, Felipe | foto: Sauber Motorsport AG

Skupina rozzuřených kanadských formulových fanoušků tlačí kupředu plány žaloby na organizátory Grand Prix Kanady v Montrealu.

Znepokojení diváci pod vedením Scotta McColla, ukazují na závod v roce 2005. Ačkoli si diváci lístky na hlavní tribunu zaplatili s dvanáctiměsíčním předstihem, v době závodu byl jejich výhled na trať zatarasen.

Kanadský list The Gazette uvedl, že hlavní tribuna byla přesunuta a divácký pohled na prostory startu a cíle, boxy a podium byl také blokován doplňujícím „podiem pro doprovod“.

Ačkoli datum nebylo stanoveno, soudce Vyššího soudu v Quebecku dal McCollovi volnou ruku při definici žaloby.

V soudních dokumentech McColl sdělil, že v roce 2005  místa tribuny „neposkytla pohled vůbec žádný“. Soudce slíbil rozhodnout, zda šlo o pochybení vůči právům fanoušků  nebo zda se organizátoři GP pouze různili v názoru na výhodné pozice.

Závodní organizátoři nechtějí věc komentovat.