Dozvuky z Monaka: Trest stihl Ericssona, Kvjata, Wehrleina a Bottase

Robert RoBertino Pavelka, 29. května 2016, 17:40 Aktualizováno 29.5.2016, 19:40 Google+

Některé situace na trati v Monte Carlu vypadaly, jako kdyby piloti měli chvilkové zatmění mysli. Týká se to především pilotů Sauberu, kde byl jako hlavní viník vzájemné kolize označen Marcus Ericsson.

Počet komentářů:  3 komentáře (Poslední 31.05. 08:20) Napište svůj názor
Interní souboj v Sauberu skončil pro Ericssona potrestáním (ilustrační foto)

Interní souboj v Sauberu skončil pro Ericssona potrestáním (ilustrační foto) | foto: Sauber Motorsport AG

Co se tedy v onom 50. kole přesně stalo? Dvojice pilotů týmu Sauber jedoucí za bojujícím Wehrleinem a Grosjeanem dostala přes radiovou komunikaci instrukce, aby Felipe Nasr pustil před sebe Marcuse Ericssona, protože švédský pilot je rychlejší (což bylo z přenosu zřejmé). Záměrem bylo, aby se pokusil dostat přes zmíněné soupeře. Těžko říci, zda byl Nasr rozladěn nebo skutečně nerozuměl pokynu, každopádně dotírajícího Ericssona držel stále za sebou. Padl i termín "první zatáčka", podle níž měl Brazilec svého kolegu pustit před sebe nejspíš na cílové rovince. Jenže Ericsson nečekal a v La Rascasse se pokusil po vnitřní straně jít agresivně kupředu. Výsledek jsme popsali v závodním reportu: Nasr zamířil do boxů, po jednom kole se tam vrátil s tím, že mu do kokpitu prosakuje kouř, Ericsson odstavil svůj vůz tři kola po něm.

Bylo avizováno, že incident bude po závodě prošetřován a konečný výsledek Ericssona rozhodně nepotěší - v následujícím závodě v Kanadě bude na startovním roštu potrestán posunem o tři místa zpět a do jeho závodní licence přibudou dva trestné body. V tuto chvíli jich má Ericsson na svém kontě šest.

Trestné body v licenci bude mít i Pascal Wehrlein | foto: Manor Racing

Rovněž kolize mezi Daniilem Kvjatem a Kevinem Magnussenem v 21. kole se stala předmětem šetření. Ruský pilot v La Rascasse zkusil svůj vůz protlačit mezi vnitřním svodidlem a Magnussenem a oba monoposty skončily u protější bariéry se zablokovanými koly. Oba postižení se pokoušeli vycouvat, Magnussenovi se to podařilo, Kvjat měl poškozený levý přední závěs a skončil. Po prozkoumání videa byl za viníka kolize označen Kvjat a stejně jako Ericsson ho čeká v Kanadě posun o tři místa na startovním roštu směrem k jeho konci. Kvjat také vyfasoval dva trestné body - na svém kontě už jich má sedm.

Dalším hříšníkem je Pascal Wehrlein, který si vysloužil hned dvě napomenutí. První byla příliš pomalá jízda - Němec vyfasoval deset vteřin penalizace za nedodržení minimálního času během režimu virtuálního safety caru. Aby toho nebylo málo, další potrestání přišlo za nedostatečné respektování modrých vlajek, rovněž to znamenalo deset vteřin. Kromě celkové dvacítky tak Wehrlein dostal ještě čtyři trestné body.

A na čtyřech bodech je i Valtteri Bottas, který byl penalizován za kolizi, kterou způsobil v La Rascasse s Estebanem Gutiérrezem (Haas). Také on byl po závodě "obdarován" deseti trestnými vteřinami, díky čemuž se v konečném pořadí posunul za Gutiérreze. Tedy zločin a trest v přímé úměře.

Diskuze: Dozvuky z Monaka: Trest stihl Ericssona, Kvjata, Wehrleina a Bottase

Počet komentářů: 3, poslední 31.05.2016 08:20 Vložte komentář