Kovalainen sa vráti na miesto činu

Kovalainen, Heikki

Kovalainen, Heikki | foto: Renault Sport F1

Fínsky pilot Renaultu, Heikki Kovalainen oznámil, že aj tento rok sa zúčastní prestížneho motoristického podujatia, Pretekov šampiónov.

Fín poprvýkrát zaujal motoristický svet práve pri tejto udalosti. Preteky v roku 2004 vyhral práve Kovalainen, vtedy ešte neznámy talentovaný mladík.

Vlani mu titul ušiel tesne pomedzi prsty, chuť si však spravil v tímovej súťaži, keď spolu s Marcusom Gronholmom zvíťazili vo farbách Fínska.

"Porážka Michaela Schumachera bola vtedy pre mňa veľmi príjemná," povedal Kovalainen o svojom úspechu pred tromi rokmi.

"Spomínam si na jeho súboje s Ayrtonom Sennom, vtedy som ešte jazdil na motokárach. Poraziť ho na jednej trati bolo niečo neuveriteľné. Takisto boli skvelé reakcie publika, keď som v cieli oslavoval na kapote svojho auta."

Tohtoročné Preteky šampiónov sa uskutočnia v Londýne na nedávno znovuotvorenom štadióne vo Wembley. Očakáva sa účasť 80 000 divákov.

"Jazdenie v tesnej blízkosti fanúšikov vytvára na celom štadióne špeciálnu atmosféru, takže na Wembley sa veľmi teším," dodal Kovalainen.

Michael Schumacher, David Coulthard a Jenson Button už svoju účast v pretekoch, ktoré sa uskutočnia 16. decembra, potvrdili dávnejšie.