Scuderii, které načasováním výjezdu safety-caru zhatilo šance bojovat na špici, se podařily u obou pilotů krátce po sobě bleskurychlé zastávky - Fernanda Alonsa odbavili za 3,9 vteřiny, Felipeho Massu hned po něm za 4,8.
Mnohem větší prostoje zde měl Renault. Byli pod velkým časovým tlakem, protože Kubicu proti původnímu plánu stáhli hned po vyjetí safety-caru, zatímco mechanici byli s pneumatikami nachystáni na Petrova, který se přihnal hned po Polákovi. Čas jeho zastávky proto neuvádím - stejně jako v případě Force Indie, kdy Liuzzi musel čekat na odbavení Sutila.
Tradičně výborně pracovali v boxech také mechanici Mercedesu - všechny Schumacherovy zastávky těsně přesáhly 4 sekundy. V prvním případě musel žel čekat na červené při výjezdu z boxů když jej míjel vláček vozů seřazený za safety-carem. Dle německého týmu zbytečně, čímž Michael přišel o možnost dojet na bodech.
Z přehledu jsem vypustil neklasifikované jezdce, stejně jako dlouhé zastávky Trulliho (druhá trvala přes tři minuty) a Senny.
Pojďme se dále podívat na délky stintů a pneumatiky, jež jednotliví piloti použili. Prvních deset startovalo na super-měkké, během výjezdu safety-caru nasadili střední směs.
Netradiční taktiku zvolili Kobajaši s Di Grassim, kteří jeli velmi dlouhý první stint na tvrdší směsi. Japonec se na ní obdivuhodně udržel až do 53. kola závodu! Není divu, že poslední čtyři kola na super-měkkých pneumatikách zářil a podal si jak Alonsa, tak i v poslední zatáčce Buemiho. Kamuj se na tento souboj dokonce tak soustředil, že ho překvapilo mávání šachovnicovou vlajkou - dle svých slov si neuvědomoval, že už jede poslední kolo.
Velmi dlouhou jízdu (50 kol) na tvrdší směsi absolvoval rovněž Jarno Trulli, který však díky technickým problémům jeho Lotusu přišel o možnost bojovat s ostatními nováčky hned v úvodu, kdy během prvních tří kol musel dvakrát do garáži a ztratil tam téměř 4 minuty.
Zelené kolečko = superměkká směs; černé = střední (tvrdší, "primary") směs