Petr Hlawiczka, 13. května 2013, 00:00 Google+

BARCELONA - PŘEHLED ZASTÁVEK V BOXECH A STINTŮ; Ferrari si krom vítězství ze Španělska odváží také nejrychlejší zastávku - Fernanda Alonsa přezulo ve 49. kole za 2,2 sekundy.

Počet komentářů:  3 komentáře (Poslední 13.05. 19:09) Napište svůj názor
Ferrari

Ferrari | foto: Scuderia Ferrari

Podobný výkon předvedl také Red Bull při odbavování Vettela o dvě kola později, byli jen o zlomek sekundy pomalejší. Výkony mechaniků mistrovské stáje však byly konzistentnější, průměr všech čtyř zastávek dosáhl 2,51 sekundy, u Webbera 2,78 s.

U Ferrari naproti tomu byli průměrně o tři desetiny pomalejší než u Vettela. Lepší práci odváděli také mechanici McLarenu na Buttonově voze (2,65 s), pomalí však byli u Péreze (3,47 s), u něhož se dostali pod 3 sekundy pouze při první výměně pneumatik.

zastavky_barcelona

Zastávek dnes bylo požehnaně, průměrně 3,95 na závodníka, což je nad plán Pirelli, které cílí na 2 - 3 zastávky na velkou cenu. Částečně to bylo dáno charakteristikou okruhu, což vedlo k vysoké degradaci - podle italského dodavatele obutí se letos již takových úrovní nedočkáme.

Pouze se třemi zastávkami v boxech si vystačili Bottas, Button, Chilton, Räikkönen, Rosberg a Pic, většina ostatních pilotů se v boxech ukázala čtyřikrát.

Výjimkou byl Maldonado (5 zastávek) a Hülkenberg (6 zastávek), kteří si museli navíc před zraky svých mechaniků odpykávat penalizace: Venezuelan trestný průjezd boxy, Němec včetně 10 sekundového zastavení.

Ferrari se vyplatilo pečlivé plánování pneumatikové strategie od začátku víkendu, chytře využili přidělené sady v kvalifikaci a v závodě k tomu Alonso přidal nádherné předjížděcí manévry. Díky brzké první zastávce se mu hned v úvodu podařilo dostat se před Vettela, jenž se musel spokojit až se 4. místem.

Nejdelší stint na středně-tvrdé směsi předvedl Bottas: 22 kol, což představuje třetinu závodu vypsaného na 66 kol. Na nové tvrdé směsi vydržel nejdéle Pic - 24 kol (36,4 % závodu).

stinty_barcelona

Diskuze: Přehled zastávek a strategií: V boxech nejrychlejší Ferrari, Red Bull nejkonzistentnější

Počet komentářů: 3, poslední 13.05.2013 19:09 Vložte komentář