Kobajaši: Umístěním na pódiu jsem dokázal, že do F1 patřím

iM2, 8. října 2012, 21:34 Google+

Kamuj Kobajaši věří, že jeho kariéra teď bude vnímána v jiném světle poté, co se mu na jeho domácí GP podařilo získat podium.

Počet komentářů:  2 komentáře (Poslední 09.10. 09:51) Napište svůj názor
Sauber

Sauber | foto: Sauber Motorsport AG

Japonec závodí pro Sauber od začátku sezony 2010, do F1 však pronikl na poslední dva závody předcházející sezony s Toyotou. Tehdy se při nehodě, která se odehrála právě v Suzuce, zranil Timo Glock, a tak potřeboval tým z německého Kolína nad Rýnem, ovšem řízený z Japonska, náhradu pro závody v Brazílii a v Abú Zabí.

V těchto dvou závodech na sebe Kamuj upozornil, když byl schopen bojovat i s tehdejším nastupujícím mistrem světa, Jensonem Buttonem. Před právě uplynutým závodním víkendem bylo jeho nejlepší umístění v královně motorsportu čtvrté místo z letošní VC Německa na Hockenheimu.

"V noci zde byla párty s fanoušky v Suzuce. Ráno jsem pak zamířil znova do Suzuky, protože tu byla zorganizovaná další akce pro 5000 fanoušků. V každém ohledu to byl velmi intenzivní víkend.

Vždycky jsem cítil, že pokud se někdy chcete ohlédnout zpět a být brán jako jezdec F1, tak musíte alespoň jednou dojet na podiu. Bez takové fotky to je, jako byste tu ani nebyl, takže to pro mě znamená hodně," řekl v pondělí po závodě Kamuj Kobajaši.

Tak přesně takovou fotku Kobajaši chtěl mít v albu, teď se mu to splnilo
(foto: Sauber Motorsport AG)

Jezdec pokračuje o svých pocitech, když jen půl sekundy před Buttonem na McLarenu proťal cílovou čáru: "Okamžitě, když ze mě opadl veškerý ten tlak, tak jsem byl uvolněný. Bez pochyby to byl pro moji kariéru velmi důležitý závod a já jsem cítil 'Jo'! Teď budeme mít několik silných závodů a získáme konečné páté místo v poháru konstruktérů."

Diskuze: Kobajaši: Umístěním na pódiu jsem dokázal, že do F1 patřím

Počet komentářů: 2, poslední 09.10.2012 09:51 Vložte komentář