Počet komentářů:  3 komentáře (Poslední 06.10. 21:22) Napište svůj názor
Red Bull

Red Bull | foto: Red Bull Racing

V neděli odpoledne v italském hlavním městě ztratil Andrea de Cesaris kontrolu nad svým motocyklem Suzuki 600 a ve věku 55 let na následky nehody zemřel.

Tak jako mnoho jeho kolegů i Andrea de Cesaris začínal na motokárách. Na závodních okruzích byl znám svou agresivitou. První závod v F1 absolvoval v roce 1980 v kanadském Montrealu za volantem Alfy Romeo 179C. Po skvělé kvalifikaci, ve které skončil na osmém místě, skončil závod předčasně kvůli problémům s převodovkou.

V roce 1981 de Cesarise angažoval McLaren, šéfoval mu Ron Dennis, jeho týmovým kolegou byl John Watson. Nepodával tam oslnivé výkony, často byl účastníkem nehod. Ve Velké ceně San Marina získal cenné šesté místo, za které si připsal svůj první bod. Později ho vystřídal Niki Lauda po svém návratu do F1. Slabší sezonu 1981 ukončil de Cesaris návratem do Alfy Romeo. Za jejím volantem získal ve Velké ceně USA první a poslední pole-position ve své kariéře. V samotném závodě ho zastavila opět nehoda.

Kariéru v F1 ukončil v roce 1994 po 208 startech, spolu získal 59 bodů. Jezdil v týmech Alfa Romeo, McLaren, Ligier, Minardi, Brabham, Rial, Scuderia Italia, Jordan, Tyrrell, Sauber.

Diskuze: Andrea de Cesaris tragicky zemřel při motocyklové nehodě

Počet komentářů: 3, poslední 06.10.2014 21:22 Vložte komentář