Komisaři Alonsa za předjetí mimo trať trestat nebudou, Vergnemu se to nelíbí

Petr Hlawiczka, 3. listopadu 2013, 17:25 Google+

Komisaři dodatečně Fernanda Alonsa za kontroverzní předjetí Jeana-Erica Vergneho mimo trať během Velké ceny Abú Zabí trestat nebudou.

Počet komentářů:  46 komentářů (Poslední 04.11. 16:22) Napište svůj názor
Alonso, Fernando

Alonso, Fernando | foto: Scuderia Ferrari

Když do konce závodu zbývalo deset kol, pilot Ferrari po své druhé a poslední zastávce vyjel na dráhu těsně vedle Francouze s vozem Toro Rosso a mimo vymezený prostor jej předjel. Vergne si na tento okamžik stěžoval a komisaři FIA oznámili, že se incidentem budou po skončení závodu zabývat.

Po něm vyslechli oba piloty a rozhodli se neudílet dodatečný trest průjezdu boxovou uličkou, který by se změnil v 25 trestných sekund připočtených k Alonsovu času, což by Španěla odsunulo z pátého na deváté místo.

"Zatímco vůz č. 3 [Alonso] opustil trať v zatáčce 3 - 4, komisaři věří, že neměl jinou možnost, když byl vůz č. 18 [Vergne] vedle něj. Vůz č. 18 byl na konci svého stintu na opotřebovaných pneumatikách a byl plně odhodlaný projet zatáčkou, když vůz č. 3 vyjel z boxů.

Telemetrie potvrzuje, že vůz č. 3 byl na měkkých pneumatikách výrazně rychlejší, a měl v dané části tratě výhodu. Vyjádření jezdců byla zcela jasná. Komisaři proto určili, že žádný z vozů se incidentu nemohl vyhnout, ani žádný z nich v důsledku onoho incidentu nezískal výhodu," píše se v rozhodnutí komisařů.

alonso
Fernando Alonso předjíždí Jeana-Erica Vergneho mimo trať

Alonso ještě před jejich finálním rozhodnutím novinářům sebevědomě řekl: "Nebudu potrestaný. Druhému jezdci musíte nechat místo na šířku vozu. Vergne mi ho nenechal a já jsem musel vyjet mimo trať."

Ferrari si tímto uchránilo také cenné body v šampionátu konstruktérů. Na druhý Mercedes ztrácí dva závody před koncem pouhých 11 bodů.

Druhá strana s verdiktem spokojená nebyla. Vergne k tomu dodal: "Už nějakou chvíli piloti dostávají trest za to, když přejedou všemi čtyřmi koly čáru. Stejně by mě předjel na další rovince, protože jsem se v tu chvíli s pneumatikami trápil."

Diskuze: Komisaři Alonsa za předjetí mimo trať trestat nebudou, Vergnemu se to nelíbí

Počet komentářů: 46, poslední 04.11.2013 16:22 Vložte komentář