Systém pro snížení odporu (DRS) funguje díky otevření horní klapky zadního křídla, což pomáhá monopostům na rovinkách dosahovat vyšších rychlostí. Piloti jej v závodech ovšem mohou používat jen na jednom předem stanoveném místě, pokud za vozem před sebou nezaostávají o více než 1 sekundu.
V Austrálii se 600metrová zóna neprokázala jako dostatečné pro dosežení cíle FIA - zvýšit počet předjížděcích manévrů. Ředitel závodu Charlie Whiting ihned po skončení poznamenal, že se na to budou muset podívat.
V Melbourne tato zóna začínala před středně rychlou pravotočivou zatáčkou vedoucí na cílovou rovinku, což znamenalo, že piloti s využitím DRS museli stejně počkat, až budou moci naplno sešlápnout plyn. V Sepangu se ale celá zóna nachází na dlouhé rovince, což by mohlo naplno ukázat potenciál DRS i to, jak bude třeba doladit pravidla.
Charlie Whiting rovněž uvedl, že FIA by mohla stanovit i více než pouze jednu zónu pro využívání DRS během závodu: "Je to něco, o čem budeme určitě přemýšlet."
"Také zkoumáme systém vycházející více z GPS, což by nám mnohem více příležitostí pro detekcí vzdálenosti, aniž bychom procházeli jednu smyčku za druhou [na jednom místě]. Pracujeme na dalších způsobech, jak to udělat. Ale nejprve bychom opravdu měli vidět, jak to funguje - nechcem to zavést, aniž bychom si to vyzkoušeli," dodává Whiting.
FIA od počátku upozorňovala, že pravidla týkající se DRS mohou v průběhu roku doznat změny, podle toho, jaký se bude situace kolem něj vyvíjet a jaký bude mít vliv na závody.