První trénink v Belgii pro Ferrari, do pořadí na startu promluví penalizace

F1NEWS.CZ / MaMa, 26. srpna 2022, 15:07 Google+

První trénink v Belgii provázely proměnlivé podmínky a před koncem se na trať sneslo několik dešťových kapek. Nejrychlejší čas si připsal Sainz, kterému s minimální ztrátou sekundoval Leclerc, Verstappen byl třetí se ztrátou již dvou desetin.

Počet komentářů:  1 komentář (Poslední 26.08. 15:24) Napište svůj názor
Carlos Sainz v závodě v Maďarsku

Carlos Sainz v závodě v Maďarsku | foto: Scuderia Ferrari

Po měsíční pauze je seriál F1 zpět a to hned na okruhu Spa-Francorchamps. K nevyzpytatelnému belgickému počasí se přidaly i teploty, protože jak teplota vzduchu, tak teplota tratě, se pohybovala okolo 20 °C. Na okruh se ze začátku většina vydala na přechodných, ale to dlouho netrvalo, protože na trati již panovaly suché podmínky.

Povinnost nasadit někoho z mladých jezdců využilo AlphaTauri, když Gaslyho pro FP1 nahradil Liam Lawson. Ten svá první kola obkroužil na tvrdé směsi a spíše se s vozem sžíval. To se nedalo říct o Verstappenovi, protože Holanďan ihned nastolil nejrychlejší kolo o hodnotě 1:46,755. Ovšem mu už po začátku pořádně zatrnulo, protože Nicholas Latifi byl vpuštěn z boxového stání během průjezdu Verstappena.

Po uplynutí poloviny stanoveného času nikdo Verstappena neohrožoval, už jen kvůli tomu, že byl jedním z mála na měkké směsi. Druhý Hamilton ztrácel na střední směsi vteřinu a šest desetin, Pérez byl na tvrdé o další desetinu zpět. Ostatní se spíše zaměřovali na závodní simulace, ovšem Albon na prázdné trati stanovil prozatím druhý nejrychlejší čas, ale i jeho ztráta přesahovala hranici jedné vteřiny.

Čas Holanďana byl překonán až jezdci Ferrari, přičemž byl o 69 tisícin rychlejší Sainz (1:46,538). Ale to bylo na nějakou dobu všechno, protože za první zatáčkou zastavil pro technický problém Kevin Magnussen a byly vyvěšeny červené vlajky. Ale prvním smolařem tohoto víkendu nebyl, protože už od začátku FP1 se pilně pracovalo v garáži Alfy Romeo, přesněji na voze Valtteriho Bottase, který za celý trénink nevyjel na trať.

Po restartu se ještě jezdci vydali otestovat své vozy, ale z boxových zídek byla vysílána závodníkům varování o příchozích dešťových přeháňkách. Déšť byl hustý hlavně v okolí 15. zatáčky, tudíž jezdci bezpečně dojeli na svá boxová stání a již se na trať nevydali.

20. 77 Valtteri BOTTAS finAlfa Romeo F1 Team ORLENnevyjel

Diskuze: První trénink v Belgii pro Ferrari, do pořadí na startu promluví penalizace

Počet komentářů: 1, poslední 26.08.2022 15:24 Vložte komentář