Pavel Mandát / F1NEWS.CZ, 8. května 2021, 16:24 Google+

Těsnou bitvu v kvalifikaci na GP Španělska ovládl Lewis Hamilton před Maxem Verstappenem. Třetí skončil Valtteri Bottas a čtvrtý Charles Leclerc.

Počet komentářů:  37 komentářů (Poslední 09.05. 15:11) Napište svůj názor
Max Verstappen a Lewis Hamilon - závod v Portugalsku

Max Verstappen a Lewis Hamilon - závod v Portugalsku | foto: Red Bull Content Pool

Kvalifikace odstartovala s desetiminutovým zpožděním kvůli přestavbě jedné z bariér podél trati. Jako první si měřené kolo připsal Latifi (1:20,2). Mick Schumacher byl o necelou desetinu pomalejší, s odstupem dalších dvou desetin následoval Mazepin. Chvíli poté se do čela dostal Bottas na žlutém obutí, kterého následoval Verstappen na červených a Hamilton na žlutých. Před Brita se dostal Sainz, Španěl byl po prvních pokusech o dvě desetiny rychlejší než Leclerc. Norris měl své rychlé kolo rozjeté také dobře, ale v posledním sektoru jej zbrzdil provoz, a tak z toho bylo jen průběžné osmé místo.

Velmi kvalitně zajel jedenáctý Russell, v zóně nepostupujících se průběžně nacházeli Raikkonen, Stroll, Latifi a oba Haasy. Lance Stroll se však nakonec do Q2 dostal, místo něj uvízl v Q1 Cunoda

Po úvodních pokusech v Q2 vedl Verstappen s náskokem téměř půl vteřiny na Bottase. Za Finem následovali Hamilton, Norris, Sainz a Leclerc. Do Q2 by se neprobojovali Ocon, Pérez, Vettel, Giovinazzi a Russell. Zrychlit tedy musel zejména Pérez, pro kterého by byl konec v prostřední části velkým zklamáním.

A Mexičan to zvládl docela s přehledem. Před branami Q3 zůstali oba vozy Aston Martin, Gasly, Giovinazzi a Russell.

Po úvpdních pokusech v Q3 vedl Hamilton s minimálním náskokem 0,036 před Verstappenem. O další desetinu pozadu byl Bottas, čtvrté místo patřilo Oconovi, za Francouzem se seřadili Sainz Ricciardo a Leclerc. Chyboval Pérez, který se roztočil. V závěrečných kolech už se dokázal posunout jen Leclerc, který skončil čtvrtý za Hamiltonem, Verstappenem a Bottasem. Karty pro zítřejší závod jsou tak rozdány zajímavě.