Bernie Ecclestone stojí v čele Formule 1 dlouho a vždy zastával názor, že pouze tvrdou a rozumnou diktaturou může udržet dravou smečku šéfů týmů F1 ve smířlivé a produktivní atmosféře.
Po vstupu automobilek do F1 odolával tlaku týmů na přepuštění části kompetencí, především pak větších pravomocí v rozhodování o věcech technických, provozních a finančních.
Po bankrotu Leo Kircha, vlastnícího tehdy rozhodující balík společnosti SLEC, která kontroluje autorská práva na F1, vstoupily na jeviště tři bankovní domy. Bernie sice udržel rozhodující kontrolu nad děním v obchodu, ale prohrané soudní pře ho pomalu ale jistě staví do jeho skutečné pozice, a to menšinového vlastníka.
Nedávný obrat, kdy navrhl týmům spolupodílnictví na chodu F1, již pro týmy není tolik zajímavý a raději sledují možnost odkupu akcií bankovních domů, čímž by automobilky převzaly kontrolu nad celou F1, tedy i nad ziskem.
A o ten jde v F1 především...
Foto: Toyota Racing
Propásl Ecclestone milionovou šanci?
Přerod diktatury v demokracii připustil "Mistr E" možná až příliš pozdě.
Doporučit článek
Další zprávy
-
Kvalifikaci v Las Vegas provázely trosky - Williams a Pérez prožili další černý víkend, fantastický výkon Russella v čele
-
Třetí trénink v USA nevybočil z „normálu“ - poněkud humorný závěr nesebral Mercedesu prvenství
-
Druhý trénink v Las Vegas noční můrou pro Williams, v čele opět Hamilton
-
V Las Vegas pod nadvládou Mercedesu - první trénink opanoval Hamilton