Toro Rosso deklaruje nejlepší předsezónní testy, Sainz pochybuje

Robert RoBertino Pavelka, 7. března 2016, 14:50 Google+

Toro Rosso vstoupilo do Formule 1 v roce 2006 jako nástupnický subjekt velice populárního týmu Minardi. Stáj, působící jako "béčko" Red Bullu, má na svém kontě jedno vítězství, jinak na další velký výsledek zatím čeká.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Bravo, chlapci, mohl po barcelonských testech chválit své svěřence Tost

Bravo, chlapci, mohl po barcelonských testech chválit své svěřence Tost | foto: Red Bull Content Pool

Sdílejte článek

Podle smělých představ by mohl průlom na stupně vítězů přijít už v této sezóně, předpokládá šéf týmu Franz Tost. Podle jeho názoru totiž stáj se sídlem ve Faenze od svého působení pod názvem Toro Rosso neměla během testů tak dobré výsledky. Max Verstappen a Carlos Sainz jr. absolvovali během testů v Barceloně dohromady 1049 kol, což je řadí na druhé místo za bezkonkurenční Mercedes. A to u Toro Rosso ztratili nemálo času, když se dlouho řešilo, s jakým motorem vůbec budou letos jezdit.

img-responsive

Max Verstappen při posledních předsezónních testech v Barceloně s novým vozem Toro Rosso STR11 - Ferrari | foto: Red Bull Content Pool

"Je to velice příjemné překvapení. Abych byl upřímný, s ohledem na naší pozici v posledních dvou třech měsících jsem něco podobného rozhodně nečekal. Museli jsme vynaložit hodně úsilí, aby STR11 byl včas připraven pro testy," vysvětluje obtížnou situaci Tost.

"Když jsem poprvé viděl naší převodovku a jak je zabudovávána do auta, pomyslel jsem si: »Jak, k čertu, vůbec posoudíme její spolehlivost?« Nejsou vidět všechny ty kabely a vedení, protože je to schované. Zatím to funguje dobře, ale také to musíme potvrdit v závodech. V tuto chvíli ale mohu říci, že jsem docela spokojený. Až dosud jsme absolvovali nejlepší přípravu a testování od doby, kdy Toro Rosso existuje, vždyť se nám podařilo najet tolik kol a shromáždit velké množství dat," pochvaluje si Tost.

Už dříve pronášel smělá rozhodnutí a dojem z testů je pochopitelně umocnil. "Z hlediska jezdeckého i technického a týmového si myslím, že jsme na hodně dobré úrovni. Už jsem řekl, že naším cílem je dosáhnout pátého místa v Poháru konstruktérů, a pokud chceme tento cíl naplnit, musíme odvést ve všech závodech dobré výkony a bodovat. A je třeba i někdy dosáhnout vrcholného umístění, tedy skončit mezi prvními pěti," nastiňuje strategii pro rok 2016 Tost.

img-responsive

Key krotí optimismus, důležité je, co předvede jeho tým na závodní trati | foto: Scuderia Toro Rosso

Key: Nejlepší možný scénář

Také technický ředitel James Key byl překvapen spolehlivostí, kterou Toro Rosso STR11 v Barceloně vykazovalo. "Upřímně řečeno jsme vůbec netušili, jak se tu bude vůz prezentovat. Naší prioritou bylo, abychom se ujstili, že je co nejlépe na testy připraven. Největší překážkou je, když nemáte před samotnými testy dostatek času, to vám pak neumožní vyzkoušet různé varianty. Udělali jsme, co bylo v našich silách, nasbírali dostatek dat, ale člověk nikdy neví, dokud nebude na samotné závodní trati."

Key si především pochvaluje najeté kilometry, protože předpokládal daleko menší sumu. "Absolvovat při testech takovou vzdálenost je opravdu milým překvapením. Ne, že bychom očekávali nějakou katastrofu, ale také jsme netušili, že budeme v průměru schopní odjet kolem 130 kol denně," dodává Key.

Sainz jr. o Tostově vizi pochybuje

Jestliže Tost nedávno prohlásil, že jeho piloti budou schopni v roce 2016 několikrát stanout na stupních vítězů, ke kterým měli v loňském roce dvakrát blízko, ne všichni s tímto odhadem souhlasí. Toro Rosso přešlo od pohonné jednotky Renault na Ferrari, i když ta nebude v celém tomto roce inovována.

img-responsive

Carlos Sainz jr. je v hodnocení šancí Toro Rosso velmi opatrný | foto: Red Bull Content Pool

Max Verstappen proto tvrdí, že by Toro Rosso mělo naplno vlétnout do tohoto ročníku, aby získal určitou výhodu, než se ostatní týmy rozkoukají. Jeho stájový kolega Carlos Sainz jr. zastává poněkud střízlivější stanovisko a nevidí šéfovy vize jako reálné.

"Domnívám se, že šance dosáhnout na stupně vítězů je poměrně nízká. A za normální situace si myslím, že to bude prakticky nemožné. Mercedes a Ferrari jsou týmy z jiné planety, Williams a Red Bull by měl být s odstupem za nimi. Snažíme se dosáhnout pátého místa ve startovním poli, což je někde kolem devátého desátého místa, a odtud je na stupně vítězů daleko. Musely by nastat abnormální okolnosti," hodnotí šance svého týmu Sainz jr.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Toro Rosso deklaruje nejlepší předsezónní testy, Sainz pochybuje

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Daniel Ricciardo za tunelem během tréninku v Monaku

Red Bully nenašly přemožitele ani odpoledne, Vettel i Hamilton ztrácejí přes půl sekundy

Daniel Ricciardo s Red Bullem v Monaku

Piloti Red Bullu v úvodním tréninku porážejí Hamiltona, Alonso prostál většinu času v boxech

Max Verstappen ve vlásence u hotelu Fairmont

Motorový deficit Red Bullu bude v Monaku poloviční, Mercedes bude dle Hamiltona až třetí

Romain Grosjean od Velké ceny Japonska 2017 nebodoval

"Být Grosjeanem, tak se alespoň omluvím," nabádá Gasly

Max Verstappen v kvalifikaci ve Španělsku

Aston Martin do 9 měsíců pozná, zda dokáže pro Red Bull postavit dostatečně silný motor

Pirelli i tentokrát počítá spíše s jednozastávkovými strategiemi

Hyper-měkké pneumatiky podle Sainze povedou k "šílené" kvalifikaci. Padne rekord Monaka?

reklama

Průběžné pořadí šampionátu:

1. HAMILTON, 2. VETTEL, 3. BOT... Celé pořadí

dní | hod | min | sek

reklama

Doporučujeme

Kaltenbornová, Moniša

Sauber svým zaměstnancům v únoru neuhradil platy

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Mercedes má ze závodu v Monaku velké obavy

  2. Renault se chce s motorem dotáhnout na špici do konce roku. Kdy nasadí lehčí MGU-K?

  3. Současné motory nemají výkonnostní limit, shodují se Mercedes a Ferrari

  4. Je dobré se umět ohlédnout

  5. Williams od prvního kola v předsezónních testech věděl, že je zle. Sezónu ale neodepisuje

  6. Latifi se stává spolumajitelem McLarenu, investuje do něj 6 miliard Kč

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud