Vettel zpětně přiznává: V Baku jsem se letos cítil nejhůř

-haj, 28. prosince 2017, 21:47 Google+

Dozvuky kontroverzní nehody mezi Sebastianem Vettelem a Lewisem Hamiltonem v GP Ázerbajdžánu byly tím nejtěžším momentem pro jezdce Ferrari v sezoně 2017. Vettel byl penalizován za úmyslné naražení do Lewise Hamiltona v době, kdy se vozy připravovaly k restartu závodu po fázi safety caru. Němec do Brita narazil, protože se domníval, že zkoušel jeho pozornost prudkým brzděním o několik okamžiků dříve.

Počet komentářů:  38 komentářů (Poslední 30.12. 21:19) Napište svůj názor
Sebastian Vettel na pódiu po závodě v Abú Zabí

Sebastian Vettel na pódiu po závodě v Abú Zabí | foto: Scuderia Ferrari

Vettel závod dokončil i po penalizaci na čtvrtém místě (Hamilton musel neplánovaně k mechanikům, a tak byl až pátý). Teď se čtyřnásobný mistr světa nechal slyšet, že Baku pro něj bylo nejtěžším momentem sezony. Bylo horší než postartovní kolize v Singapuru nebo porouchaný motor v Japonsku.

"Nejhůře jsem se cítil po závodu v Baku," odpověděl jezdec na dotaz 'Motorsport.com'. "Bojoval jsem s tím. Pak by přišly další závody jako Singapur nebo Japonsko. To, co se stalo v Singapuru, se ale z mého pohledu v závodění stává. Hodně jsem nad tím přemýšlel během nedělní noci, ale co s tím uděláte? Japonsko je to stejné.

Občas některé věci nemáte ve svých rukou, ale musíte jít dál. Myslím, že člověka daleko více štvou věci z běžného života, které pokazil." Naopak jako vrchol sezony vybral double v GP Monaka - pro Ferrari šlo o první vítězství na této trati od roku 2001.

Sebastian Vettel v Baku zažil nejtěžší okamžik sezony | foto: Scuderia Ferrari

"Vyhrát v Monaku je vždycky speciální a Ferrari zde už hodně dlouho nevyhrálo." Sám Vettel zde vyhrál předtím v roce 2011 v barvách Red Bullu. "Navíc to byl double, takže o to lepší."

"Byly tady ale závody, kde jsme si mohli vést lépe. Byly závody, kde jsem měl zajet lépe. Ale byly tady také závody, kde jsme na tom měli být hůř a nebyli jsme. Je jasné, že za některé závody se vám dostane ocenění a jsou to vrcholy. Za jiné se vám dostane kritiky. Nejdůležitější ale je, abychom pochopili, kde jsme silní a kde slabí."

Diskuze: Vettel zpětně přiznává: V Baku jsem se letos cítil nejhůř

Počet komentářů: 38, poslední 30.12.2017 21:19 Vložte komentář