2. trénink v Japonsku byl pod taktovkou deště

JŠ, 6. října 2017, 08:32 Google+

Během druhého tréninku se toho příliš nedělo - důvodem byl hustý déšť nad Suzukou. Nejrychlejší čas zajel Lewis Hamilton, většina pilotů si však ani nepřipsala měřený čas.

Počet komentářů:  3 komentáře (Poslední 06.10. 13:44) Napište svůj názor
Lewis Hamilton v tréninku v Malajsii

Lewis Hamilton v tréninku v Malajsii | foto: Daimler AG

Během prvního tréninku si jezdci užili suché tratě. Déšť však podle předpokladů přišel, v Japonsku prší celkem silně. Trénink sice začal, avšak na trať se nikdo nehrne.

Podle šéfa Red Bullu Christiana Hornera je na trati příliš vody i na pneumatiky do mokra a chvíli to potrvá. Máme za sebou 15 minut, safety car jel znovu zkusit trať, avšak obloha či trať nevypadá na to, že by trénink měl začít, neboť prší čím dál silněji.

Další půl hodina uplynula a déšť ustává. Trénink by měl během pár minut začít. To už je však půl hodina tréninku za námi.

Na konci boxové uličky se objevuje zelená, na trať se však zatím nikdo nehrne. Prvním vozem na trati je Kimi Räikkönen. Ten tu používá nové části motoru, vše v limitu, takže penalizace jej za to nečeká. Fin obul pneumatiky do morka. Po kole zajíždí do boxů, střídá jej Nico Hülkenberg a přidává se i Jolyon Palmer či Marcus Ericsson. Všichni hned zajeli do boxů. Na průzkum vyráží i Alonso či oba piloti Force Indie. A ti zůstávají na trati a zajíždějí první měřené časy.

Esteban Ocon zajel na pneumatikách do mokra 1:49,518 min a Sergio Pérez byl o 1,8 s pomalejší. Vyráží i Hamilton či Massa. A Mercedes se ujímá vedení, Hamilton zajel čas 1:48,719 min. Na trati také Stroll, který jen těsně minul zeď po výjezdu ze štěrku za první zatáčkou. "Aquaplaning," uvádí Kanaďan. Vyjíždějí také Saubery.

Časy na mokrých pneumatikách 10 minut před koncem druhého tréninku: Hamilton 1:48,719, Ocon +0,799 s, Pérez +2,626 s, Massa +3,427 s, Stroll +3,624 s.

Začíná znovu pršet, na trati pouze Vandoorne. Zajíždí však do garáží bez měřeného času. A trať opět osiřela, než se po chvíli vydává najet pár kilometrů Lewis Hamilton a také Fernando Alonso. Avšak brzy zajíždějí a trénink je u konce.