Verstappen si z galavečera FIA odnáší hned tři ceny, nejvíce v historii

iM2, 5. prosince 2015, 23:04 Google+

Mladík z Holandska, Max Verstappen, který s Toro Rosso podepsal smlouvu na závodění v F1 už ve svých 16 letech, předvedl v úvodní sezoně v F1 několik fantastických výkonů, umlčel kritiky a teď se mu dostává odměny.

Počet komentářů:  10 komentářů (Poslední 08.12. 14:10) Napište svůj názor
Max Verstappen přebírá ocenění na galavečeru FIA

Max Verstappen přebírá ocenění na galavečeru FIA | foto: FIA

Dnes už 18 letý syn bývalého pilota Formule 1, Jose Verstappena, získal na každoročním udávání cen Federation Internationale de l'Automobile (FIA) v Paříži ceny v kategoriích osobnost roku, nováček roku a akce roku. Samotná FIA řekla, že je to poprvé, co si někdo odesl více než jednu s šampionátem nepřímo spojenou cenu za stejnou sezonu.

O udělení ceny pro osobnost roku rozhodují světová media z různých šampionátů pod hlavičkou FIA, tedy včetně například rally nebo WEC. O ceně pro mladíka sezony rozhoduje FIA jezdecká komise, v jejímž čele je Brazilec Emerson Fittipaldi.

Kategorii Akce roku (Action of the Year) rozhoduje globální hlasování fanoušků motorsportu. Verstappen tuto kategorii ovládl za svůj předjížděcí manévr na Felipe Nasra v zatáčce Blanchimont během Grand Prix Belgie. Ještě se sluší dodat, že tu samou trofej Max vyhrál už vloni za jeden z jeho manévrů ve Formuli 3.

"Je to hezké vyhrát Akci roku už podruhé, protože si předjíždění na trati opravdu užívám. Je velkou ctí vyhrát Nováčka roku [Rookie of the Year], o kterém rozhoduje komise jezdců a musím říci, že získat dvě čtvrtá místa v úvodní sezoně v F1 je víc, než jsem čekal," říká Max Verstappen.

Max Verstappen se na podiu v Paříži objevil hned třikrát, nejvíce v historii | foto: FIA

"Osobnost roku [Personality of the Year]? Nejsem si jistý, proč jsem ji vyhrál, ale je hezké vědět, že mě media mají ráda," dodal mladík, jehož příchod do F1 byl tak časný, že FIA následně změnila pravidla a stanovila 18 let jako minimální věk pro získání superlicence.

Verstappen letos také získal ze všech mladíků nejvíce bodů (hned 49), když získal dvě čtvrtá místa (Maďarsko a USA). Celkově tak obsadil 12. místo, Felipe Nasr získal byl jen o místo horší, když v celkovém hodnocení získal 27 bodů.

Cenu promotéra Formule 1, Bernieho Ecclestona, získalo Mexiko, které se letos do kalendáře vrátilo po 23 letech a v jehož ochozech v den závodu bylo 135 000 fanoušků. "Mexičtí fanoušci jsou unikátní. Tato cena je pro Mexiko," řekl promotér, Alejandro Soberon.

Na tomto galavečeru obdržel cenu za svůj třetí titul mistra světa také Lewis Hamilton"Je tařka nemožné vyjádřit slovy, co to znamená být trojnásobným mistrem světa," řekl Brit.

Diskuze: Verstappen si z galavečera FIA odnáší hned tři ceny, nejvíce v historii

Počet komentářů: 10, poslední 08.12.2015 14:10 Vložte komentář