Ecclestone: Příští rok se v Mexiku a v New Jersey závodit nebude

Je velmi nepravděpodobné, že by se příští rok odjely Grand Prix v Mexiku a New Jersey. V rámci víkendu v Abú Zabí to řekl agentuře Reuters sám Bernie Ecclestone.

Počet komentářů:  1 komentář (Poslední 04.11. 10:06) Napište svůj názor
Ecclestone, Bernie

Ecclestone, Bernie | foto: circuitoftheamericas.com

Oba dva závody byly přitom v předběžném kalendáři obsahujícím 22 podniků, který byl vydán v září. 83letý Bernie Ecclestone však v Emirátech řekl, že pochybuje, že se objeví i ve finální verzi kalendáře. "Pochybuji, že se to uskuteční," řekl Britský miliardář na otázku, jestli se pojede v New Jersey, jehož konání bylo odloženo už jednou. Tento závod byl navíc plánován na 1. června, tedy v trojici po sobě jdoucích závodů Monaka, Kanady a New Jersey.

"Není to ještě definitní, že se pojede nebo nepojede, ale pochybuji, že se pojede." Mexiko, které se mělo jet 16. listopadu a jet se mělo na okruhu Hermanose Rodrigueze přímo v Mexico City, bylo v provizorním kalendáři označeno také hvězdičkou. "Určitě ne," řekl Bernie a pak se opravil: "Pravděpodobně ne".

Je dobré si připomenout, že F1 ve svém kalendáři nikdy neměla více jak 20 závodů, letos se jich jelo 19. Pokud by se tedy nejelo v Mexiku a v New Jersey, tak by hlavní novinkou roku zůstalo Rakousko, které se do kalendáře po dekádě mimo něj vrátí v červnu a pak říjnový závod v ruské Soči. Naopak příští rok se nepojede v Indii a otázkou je konání závodu v Koreji, kde je závod ve ztrátě a organizátoři se tak s Berniem snaží jednat o nové smlouvě.

V Mexiku se naposledy jelo v roce 1992, ale dle medií je očekávaný termín závodu moc těsný na to, aby se stihly udělat veškeré inovace na okruhu, a tak se jeví jako reálné posunutí závodu na rok 2015. New Jersey, jehož Grand Prix by byla po té v Austinu již druhou konanou v USA, dlouhodobě bojuje s financemi. Původně se zde mělo jet již vloni, pak došlo k ročnímu posunutí. V prvních pracovních verzích kalendáře pro rok 2014 nefigurovalo, pak se do nich ale vrátilo, i když tomu v paddocku moc lidí nikdy nevěřilo.

Ecclestona citovala CNN už v srpnu, ještě předtím, než byl závod do provizorního kalendáře přidán, kdy Brit řekl, že "New Jersey tam není, protože organizátoři nemají žádné peníze".

Diskuze: Ecclestone: Příští rok se v Mexiku a v New Jersey závodit nebude

Počet komentářů: 1, poslední 04.11.2013 10:06 Vložte komentář