Vettel odbaven bleskově za tři sekundy, Barrichello s nejdelším stintem

Petr Hlawiczka, 12. září 2011, 06:30 Google+

Sebastian Vettel si mohl z kokpitu vychutnat absolutně nejrychlejší práci mechaniků v boxech - ti ho odbavili za tři sekundy. Většina pilotů jela jen na dvě zastávky, nejdelší stint na měkčí sadě předvedl Barrichello - ujel na ní 58,5 % závodu.

Počet komentářů:  3 komentáře (Poslední 12.09. 13:32) Napište svůj názor
Webber, Mark

Webber, Mark | foto: Renault Sport F1

Druzí nejrychlejší byli při zastávkách v boxech mechanici McLarenu: všechny zastávky zvládli pod čtyři vteřiny, tu první Buttonovu dokonce za 3,3 sec. Bezchybnou práci si po delší době mohl pochvalovat také Felipe Massa, který u garáže svého týmu strávil čtvrtý nejkratší čas.

Výborný výkon Jaimeho Alguersuariho, jenž si v Monze dojel pro čtyři body, tentokrát skvěle podpořili jeho mechanici, když obě zastávky zvládli do čtyř sekund, což se jim podařilo letos vůbec poprvé.

Jednu velmi rychlou zastávku absolvovali také Fernando Alonso u Ferrari a Paul di Resta u Force Indie, v obou případech trvala 3,5 sec.

zastavky_monza

Výhodná strategie byla včera jasná: dvě zastávky, pouze Bruno Senna jel z klasifikovaných pilotů na tři. Tento tah se Renaultu vyplatil, protože se v úvodu "zbavil" pomalejší středně tvrdé směsi a po zbytek závodu mohl obouvat byť opotřebované, přesto rychlejší měkčí směsi, které mu pomohly k prvním bodům v kariéře. Společně s Brazilcem startovali na tvrdší směsi oba Saubery, Sutil i Rosberg, ti však cílovou vlajku nespatřili.

Jedinou zastávku měl v plánu šetřílek Sergio Pérez, ve 33. kole (do té doby v boxech nebyl) musel ale svůj vůz odstavit kvůli poruše převodovky.

Nejdelší jízdu na měkčí sadě předvedl z klasifikovaných pilotů Rubens Barrichello. Svůj prostřední stint na měkčí sadě natáhl na celých 31 kol, na středně tvrdé by zřejmě nebyl problém ujet celý závod. Na této směsi, kterou si téměř všichni nechávali na poslední fázi závodu, vydržel kroužit nejdéle Jarno Trulli (27 kol)

stinty_monza
legenda

Diskuze: Vettel odbaven bleskově za tři sekundy, Barrichello s nejdelším stintem

Počet komentářů: 3, poslední 12.09.2011 13:32 Vložte komentář