Nejkratší zastávku předvedl ve Velké ceně Číny McLaren v 25. kole, když Lewise Hamiltona přezul za 3,3 sec. Brit jel na tři zastávky a jeho týmu se náramně povedly všechny - jejich průměrný čas 3,5 sec hovoří za vše. Mechanici z Wokingu zapracovali na svých výkonech, výborně pracovali i v případě Jensona Button, když se všechny jeho zastávky vlezly také do 4 vteřin.
Tradičně velmi dobře pracovali u Mercedesu - Michael Schuamcher absolvoval druhé nejrychlejší odbavení (3,4 sec). Průměr zastávek v boxech pod čtyři sekundy měl i jeho kolega Nico Rosberg (3,9 sec) a dobře zvládlou svou práci Ferrari v případě Massy (3,83 sec).
Poprvé se v závodě po čtyři vteřiny dostal Lotus v případě Kovalainenovy první zastávky. Potrvzuje tím postupné krůčky vpřed, v závodě včera porazil nejen nováčky, ale i jeden Williams a Sauber.
Z pohledu strategií se jednalo o opravdu zajímavý závod. Bylo příjemné vidět, jak se po delší době z hlediska celkového času závodu vyplácí zastavit vícekrát. Desítka pilotů, která vsadila na tři výměny pneumatik, měla výhodu oproti jedenácti, kteří se v boxech objevili dvakrát.
Jediným mužem, který se boxovou uličkou projel třikrát, byl Sergio Pérez - za to ale může penalizace po kolizi se Sutilem. za ulitý start si vysloužil trest také Vitantonio Liuzzi, který byl původně na dvouzastávkové strategii. Jeho týmový kolega Narain Karthikeyan byl jediným mužem, který se u mechaniků objevil pouze jednou - na tvrdší směsi vydržel 33 kol po úvodních 23 kolech na měkkých pneumatikách.
Celé startovní pole pro start do nedělního závodu zvolilo měkčí sadu, pouze Mark Webber začal na tvrdší. Po neúspěchu v kvalifikaci měl v zásobě dostatek měkkých pneumatik, které pak nasazoval při každé zastávce. Ty byly o vteřinu na kolo rychlejší, což bylo jedním z klíčových faktorů jeho famózního posunu z 18. pozice na startu až na bronzovou příčku v cíli. Přitom před polovinou závodu ztrácel propastných 47 vteřin, do cíle však dojel pouze 7,6 sec za vítězným Hamiltonem.