Martin Hájek, 9. listopadu 2006, 11:11 Google+

Jak jsme vás již informovali, stáj Franka Williamse včera oznámila, že Kozuki Nakajima bude pro sezonu 2007 vedle Naraina Karthikeyana druhým testovacím jezdcem stáje.

Nakajima, Satoru

Nakajima, Satoru | foto: Lucky Strike B.A.R Honda

A i když jsme jeho původ včera odhalili, pojďme se podívat na jeho kariéru i rodinný původ malinko více. Jak už bylo uvedeno ve včerejší zprávě na našem portálu, jeho příjmení - Nakajima - není Formuli 1 neznámé. Satoru Nakajima, otec Kozuki, závodil v polovině osmdesátých a počátkem devadesátých let ve Formuli 1. Za své působení ve Formuli 1 odjezdil 74 grand prix a nikdy nedosáhl na vítězství. Působil také jako testovací jezdec u Williamsu.

Jeho kariéra probíhala takto:

1987 Lotus (12. pozice v MS - 7 bodů), týmový kolega: Ayrton Senna
1988 Lotus (16. pozice v MS - 1 bod), týmový kolega: Nelson Piquet
1989 Lotus (21. pozice v MS - 3 body), týmový kolega: Nelson Piquet
1990 Tyrrell (15. pozice v MS - 3 body), týmový kolega: Jean Alesi
1991 Tyrrell (15. pozice v MS - 2 body), týmový kolega: Stefano Modena

Kozuki Nakajima, syn Satora, odstartoval svoji kariéru v 11ti letech, tehdy se v roce 1996 stal mistrem motokárového šampionátu Suzuka Formula ICA. Jeho výkon ve všech mistrovstvích Japan Formula A kart upoutal pozornost automobilku Toyota, která jej začlenila do programu mladých jezdců, tedy do Toyota Young Driver Programme.

Následující rok se Kozuki stal mistrem Formule Toyota, což byl stěžejní krok pro vstup do japonské Formule 3, kde pokračoval ve svých vítězstvích. Také závodil v seriálu japonských  vytrvalostních vozů GT. V letošní sezoně 2006 už zaútočil na vyšší cíl, když bojoval za Japonsko v mistrovství Formula 3 Euro Series, kde skončil na sedmé pozici.